Święta Narodzenia Pańskiego… Ileż to szczęścia i radości niosą ze sobą te słowa. Ile wspomnień budzą one w naszych sercach... Jak bardzo na nie czekamy. Każdy z nas powie, że są to najpiękniejsze i magiczne święta. Radość emanuje wszędzie. Z chwilą przełamania się opłatkiem ustają wszelkie gniewy, przykrości idą w zapomnienie, a serca przepełnia miłość.
Pamiętajmy, że piękno naszych świątecznych zwyczajów leży nie w ich zewnętrznej szacie, słowie, obrzędzie. Ich piękno - to Miłość, która je wydała. Żyjmy więc ich treścią, byśmy byli spadkobiercami wiary. Bóg przyszedł na świat jako biedne Dziecko narażone na zimno, niebezpieczeństwo, śmierć, ucieczkę. Dziś przychodzi do nas i chce dać nam nadzieję.


17 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się szkolne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy 1 HZ (Kinga Knychalska, Katarzyna Nadolna, Magdalena Jafra, Klaudia Bazan,) 2 TT ( Kinga Gibasiewicz, Magdalena Kos, Gabriela Pakuła, Aleksandra Sołdyńska, Dagmara Stencel, Gabriel Janik), 2RM( Marcin Buda), 2EF (Mateusz Olas), 3LZ( Mateusz Maćczak,) 2TG (Patryk Dobiecki, Mikołaj Jóźwiak).