W tym roku po raz drugi został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Zdobienia Pierników „Dekor- Piernik -art.”, który tym razem odbywał się dwuetapowo. Pierwszym etapem były eliminacje w formule on-line, w których uczniowie mieli za zadanie  przygotowywać artystyczne dekoracje pierników i przesyłać  dokumentację fotograficzną na adres organizatora konkursu, którym był Zespół Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie pod kierunkiem pani Katarzyny Hryciuk. Tematem przewodnim  II edycji konkursu były  "Kolorowe Święta Bożego Narodzenia".

Do zmagań zostało zgłoszonych 38 kolorowych, piernikowych dzieł sztuki z całej Polski, w tym między innymi znalazły się dwa pierniki uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Turku z  klasy 3 LZ- Weronika Dębowska i klasy 4FZ -Anna Misiak, które zostały zgłoszone przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych Marzenę Maćków.

Do trzeciego etapu zostało wybranych dziewięć finałowych prac z całej Polski, między innymi z Wisły, Opola, Tarnowa, Poznania, Żychlina, Grodziska Mazowieckiego oraz Turku, który reprezentowała Anna Misiak.

Finał konkursu odbył się 10 grudnia 2021r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie, na który Ania wykonała przepiękną pracę przedstawiającą bajkową opowieść z dzieciństwa. W pracy wykorzystała zarówno technikę lukrowania oraz malowania.

Prace były oceniane przez profesjonalne jury, składające się z wybitnych cukierników: Anny Dziedzic, Agaty Kubackiej, Anny Pietrzak- Gryc, Beaty Prusak, Jowity Woszczyńskiej. Jurorki oceniały głównie w pracach oryginalność, pomysłowość, wygląd i estetykę wykonania oraz zastosowanie sztuki lukrowania.

Anna Misiak uczennica z Zespołu Szkół Technicznych w Turku otrzymała  wyróżnienie i została nagrodzona atrakcyjnymi nagrodami:

szablonami i foremkami od Szablony Kulinarne, szpikulcem, zestawem barwików od FOOD COLOURS oraz zestawem gadżetów od sponsorów: Kocham lukier, Kokino, Cheman, Publicat, Słodki dekor, Ambasador, Starostwo Powiatowe Konin.

Jest to bardzo duży sukces, tym bardziej, że wszystkie prace były na wysokim poziomie.

Dziękujemy organizatorom, sponsorom i jury za docenienie pracy oraz talentu naszej uczennicy a pozostałym uczestnikom gratulujemy wytrwałości oraz dalszej pasji i rozwijaniu swoich umiejętności z cukiernictwie.

Na podsumowaniu ogólnopolskiego konkursu dekorowania pierników wraz z uczennicą z ZST w Turku Anną Misiak obecna była wicedyrektor Aneta Kurzawa oraz nauczycielka przedmiotów gastronomicznych Marzena Maćków.