Proces ciągłego doskonalenia we fryzjerstwie jest konieczny ze względu na nieustanny rozwój technologii w branży. Na rynku pojawiają się nowe produkty, marki, usługi, sposoby strzyżeń i koloryzacji. Wiąże się to nierozerwalnie z modą i zmieniającymi się trendami. Szkolenia beauty to spotkania z doświadczonymi fachowcami, którzy zgłębiają wybraną tematykę nie tylko w teorii, ale i w najważniejszej we fryzjerstwie praktyce. Kursy i warsztaty fryzjerskie mogą być przygotowane przez różne podmioty, takie jak akademie fryzjerskie, marki produktów do stylizacji włosów, czy też przez znanych stylistów.

W dniu 13 grudnia w pracowni fryzjerskiej ZST gościliśmy doświadczonego edukatora w zakresie koloryzacji- p. Honoratę Urbańską. W ramach doskonalenia zawodowego przeprowadziła ona szkolenie w oparciu o linię produktów włoskich - Action Professional. Uczniowie klas kierunku technik usług fryzjerskich zgłębili wiedzę teoretyczną z podstaw kolorymetrii, zagadnień związanych z kołem kolorów, gwiazdą Oswalda oraz w zakresie chemii fryzjerskiej. Nie zabrakło także warsztatów, podczas których chętni uczestnicy mieli szansę przetestować wiedzę w praktyce. Adeptki fryzjerstwa: Kinga Woreta (4FZ), Marta Obielak, Wiktoria Danisz, Milena Wawrzyniak, Oliwia Jońska oraz Marta Majcherek (3FG) po dokonaniu diagnozy oraz analizy kolorystycznej swoich modelek wykonały, pod okiem fachowca, m.in. farbowanie całościowe, pasemka na folii, refleksy oraz tonowanie włosów.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty poświadczające zdobytą wiedzę oraz nabycie nowych umiejętności.

Organizatorem przedsięwzięcia była Emilia Marucha.