Zgodnie z tradycją w Zespole Szkół Technicznych w Turku zorganizowano po raz kolejny Szkolny Konkurs na Najładniejszy Stół Bożonarodzeniowy oraz Najsmaczniejsze Ciasto Bożonarodzeniowe. W tym roku - 10 grudnia -  wzięli w nim udział uczniowie klas: 1 HZ, 2 HZ, 3 LZ, 3 HZp, 2 k, 3 kf i 3 kop. Dekoracje stołów przygotowane przez uczniów były niezwykle oryginalne, każda miała inny charakter, ale we wszystkich można było zauważyć elementy nawiązujące do polskiej tradycji (sianko, opłatek, gałązki świerku czy otwartą Biblię).

Nie zabrakło także elementów dekoracyjnych wykonanych własnoręcznie przez uczestników: porcelanowych choinek,  lukrowanych pierników czy zdobionych gałązkami świec. Z roku na rok uczniowie coraz bardziej zaskakują pomysłami i wspaniałymi aranżacjami. W ocenie stołów brano głównie pod uwagę estetykę wykonania, kreatywność uczniów oraz zachowanie tradycji wigilijnej.

Jury Szkolnego Konkursu na Najładniejszy Stół Bożonarodzeniowy postanowiło przyznać:
I miejsce – Joannie Chrzęściewskiej, Małgorzacie Chrzęściewskiej (klasa 3 kf),
II miejsce – Weronice Dębowskiej (klasa 3LZ),
III miejsce –  Roksanie Kozioł, Weronice Mielczarek (klasa 3 HZp),
Wyróżnienie – Aleksandrze Palusik, Mai Pietrzak, Aleksandrze Tomczyk, Wiktorowi Szymanowskiemu (klasa 2 HZ).

W Szkolnym Konkursie na Najsmaczniejsze Ciasto Bożonarodzeniowe uczniowie przygotowali: piernikowy, dwupiętrowy tort, aksamitny sernik, klasyczny miodownik, pierniki z bakaliami i tradycyjne makowce. Komisja, biorąc pod uwagę walory smakowe i dekorację wypieków, przyznała:
I miejsce – Julii Gralińskiej (klasa 3 LZ),
II miejsce – Justynie Koperskiej (klasa 3 kop),
III miejsce –  Kacprowi Bystrzyckiemu (klasa 3 LZ),
Wyróżnienie – Weronice Dębowskiej (klasa 3 LZ).

Miłą niespodzianką dla uczestników konkursu była wizyta Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej, którzy rozdawali pięknie udekorowane świąteczne pierniki.

Celem konkursu było przybliżenie uczniom tradycji świąt Bożego Narodzenia, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania stołu. Z pewnością pomysły uczniowskie staną się inspiracją dla wielu oglądających, którzy wykorzystają je przy przygotowaniu świątecznego stołu we własnym domu. Spotkanie, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, zakończyło się degustacją przygotowanych ciast świątecznych.