W dniu 30 listopada  2021 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku  odbył się szkolny turniej kucharski dla uczniów  trzecich klas BSIS w zawodzie kucharz. Do konkursu zgłosiły się osoby z klasy 3kf ( Małgorzata Chrzęściewska, Nikola Druciarek, Marta Kaczorowska, Paulina Wudarska)  oraz 3kop (Justyna Koperska). Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim pogłębienie wiedzy gastronomicznej, promowanie młodych adeptów sztuki kulinarnej, a przede wszystkim rozbudzanie w młodzieży zainteresowań związanych z wybranym zawodem poprzez mobilizowanie do rywalizacji.

Konkurs składał się z dwóch części. Uczestnicy najpierw musieli poradzić sobie z teorią, rozwiązując test składający się z 40 pytań z zakresu technologii gastronomicznej i  towaroznawstwa, a następnie zastosować ją w praktyce, przygotowując dwa zestawy dania głównego z rybą w roli głównej.

Uczniowie biorący udział w konkursie przygotowali  potrawy z ryb, wśród  których pojawiły się: dorsz w sosie cytrynowym z musztardą, dorsz na warzywach, łosoś w sosie koperkowym, makaron z kremowym serkiem, łososiem i szpinakiem oraz soczysty łosoś z sosem z rukoli.

Komisja, w skład której weszła pani wicedyrektor Aneta Kurzawa oraz nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków i Ilona Wieczorek - oceniała walory smakowe dań przygotowanych przez uczniów, a także zastosowane techniki kulinarne,  kreatywność i estetykę podania potrawy.

Najlepszymi i najbardziej kreatywnymi uczestniczkami okazały się Justyna Koperska oraz Nikola Druciarek, które w marcu 2022r. będą  reprezentować szkołę w Ogólnopolskim Turnieju Kucharskim, który będzie się odbywał w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy umiejętności konkursowych i życzymy kulinarnych inspiracji w tworzeniu nowych potraw.