W dniach 29 listopada - 1 grudnia 2021 r. nasza szkoła była gospodarzem mobilności wirtualnej kolejnego projektu Erasmus+. Dwunastu uczniów z klas II i III technikum logistycznego, informatycznego i mechatronicznego uczestniczyło w spotkaniach online w ramach projektu ”SIT for School: Smart Innovation Technology for School”. Oprócz reprezentacji Polski w projekcie biorą także udział uczniowie z Grecji, Włoch i Turcji. Z uwagi na sytuację pandemiczną, pierwsze spotkanie odbyło się online. W ciągu trzech dni młodzież prezentowała nowoczesne technologie wykorzystywane w poszczególnych krajach, dyskutowała o ich wadach i zaletach w edukacji oraz o wadach i zaletach nauczania zdalnego.

Gościem specjalnym mobilności był pan Rafał Czupryński, przedstawiciel firmy Microsoft, który opowiedział uczniom o przyszłości technologii oraz zawodach przyszłości, a także odpowiedział na pytania młodzieży na temat baterii zasilanych dwutlenkiem węgla czy metawersum. Młodzież zmierzyła się z zadaniami wewnątrz wirtualnego escape room’u, a także poznała podstawy projektowania 3D na platformie tinkercad.com

Mobilności, oprócz zadań projektowych, są również okazją do poznawania kultury kraju gospodarzy. Młodzież rozwiązała quiz na kahoot na temat Polski, obejrzała także krótki film o historii i kulturze naszego kraju. Dzięki prezentacji o Turku oraz filmowi o pracowniach technicznych naszej szkoły nasi goście mogli zwiedzić nasze miasto i szkołę przynajmniej wirtualnie.

Udział w projektach Erasmus+ ma nieocenione znaczenie w edukacji. Młodzież ma okazję wykorzystywać wiedzę szkolną i umiejętności językowe podczas mobilności i realizacji zadań projektowych, dlatego z niecierpliwością czekamy na spotkania “na żywo”.