W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w dniach od 7 do 14 grudnia  2020 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku został zorganizowany szkolny konkurs, którego tematem była magia Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (1HZ, 2LZ, 2HZp, 3FZ) oraz kucharz (2kop), którzy zaprezentowali swoje cukiernicze umiejętności, przygotowując wyroby o tematyce bożonarodzeniowej.

Uczestnicy konkursu musieli również wykazać się znajomością tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwiązując test online.

W tym szczególnym roku o rozstrzygnięciu konkursu decydowały lajki dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów oraz ich rodzin umieszczane pod zdjęciami bajecznych wyrobów uczniów, zaprezentowanymi na Facebooku.

Zdaniem głosujących,  magię wypieków bożonarodzeniowych najlepiej odzwierciedliły:
- Tort „Chatka z piernika” – wykonanie: Julia Gralińska z kl. 2LZ (największa liczba lajków) - I miejsce;
- Tort „Renifer” -  wykonanie: Weronika Dębowska  z kl. 2LZ – II miejsce;
- „Domek z piernika” - wykonanie: Weronika Bzdak z kl. 3FZ - 3 miejsce;
- „ Tort świąteczny” - wykonanie: Anna Misiak z kl. 3FZ - 4 miejsce.

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków i Ilona Wieczorek.

W imieniu młodzieży składamy ogromne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację konkursu.