Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz uczestniczyli 6 października 2021 r. w wycieczce do Poznania na Międzynarodowe Targi Polagra food- horeca-foodtech. Targi POLAGRA to największa ekspozycja promująca żywność, technologie dla branży spożywczej, a także urządzenia i rozwiązania dla sektora HoReCa.

Wydarzenie to przyciągnęło wyselekcjonowaną grupę profesjonalistów, m.in.: kadrę zarządzającą zakładami przetwórstwa żywności, specjalistów ds. produkcji, zaopatrzenia, technologów, specjalistów BHP, piekarzy,  cukierników i przedstawicieli sieci handlowych, a także umożliwiło zwiedzającym poznanie nowoczesnego wyposażenia zakładów gastronomicznych, najnowszych technologii, linii produkcyjnych, receptur oraz szerokiego asortymentu różnorodnych produktów spożywczych.

Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli  w finałowym konkursie „Master Baker” połączonym z degustacją przepysznych chlebów, bułek, chałek i ciast drożdżowych  oraz w warsztatach „Wege inspiracje” prowadzonych przez Tomasza Purolę, szefa kuchni, zwycięzcę V edycji programu TOP CHEF. Efektem tego spotkania było zdobycie cennej wiedzy oraz autografu mistrza i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Emocji dostarczyło także spotkanie z szefem kuchni Maciejem Paszkiem, który przygotowywał wyśmienite zakąski z wykorzystaniem łososia jurajskiego.

Niewątpliwym atutem targów była różnorodność zgromadzonych produktów spożywczych, w tym żywności stanowiącej odpowiedź na preferencje dietetyczne konsumentów, a także prezentacja nowych technologii wspierających procesy produkcyjne z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa w produkcji żywności oraz rozwiązań dedykowanych sektorowi HoReCa.

Udział uczniów  ZST w tak prestiżowej imprezie był dla nich okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie gastronomii. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele przedmiotów gastronomicznych:  Ilona Wieczorek, Marzena Maćków oraz Aneta Kurzawa.