W czwartek 16 września uczniowie klas fryzjerskich ( 1LF, 2EF oraz 3FG technikum), wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Sieradza. Jej głównym celem było zapoznanie adeptów sztuki fryzjerskiej z sylwetką  wybitnego mistrza nożyczek Antoniego Cierplikowskiego. Uczniowie, przygotowując się do odwiedzin  rodzinnego miasta słynnego fryzjera, obejrzeli  film dokumentalny o jego życiu i działalności. Dzięki temu mogli podążać jego śladami, odwiedzając bliskie mu zakątki. 

Jednym z takich miejsc był Klasztor Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu oraz kościół, którego dzieje sięgają XIII wieku. Po wysłuchaniu wykładu pani przewodnik - Wiesławy Sujeckiej (prezes Oddziału PTTK w Sieradzu) - grupa młodzieży wraz z opiekunami udała się na Wzgórze Zamkowe usypane przed XII wiekiem, stanowiące pierwotnie gród z obronnymi fortyfikacjami. Warto podkreślić, że na wzgórzu tym, zgodnie z zamysłem Cierplikowskiego, miało powstać Orle Gniazdo – budowla, będąca kuźnią talentów, rzemieślniczo – artystyczną szkołą dla sieradzkich Janków Muzykantów. Dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, które po oszlifowaniu mogłyby pofrunąć w świat i rozwijać swoje talenty. Niestety, marzenie to nie zostało zrealizowane, ale legenda i plany budowli przetrwały!

Swój pobyt uczniowie zakończyli złożeniem hołdu mistrzowi, zapalając symboliczny znicz na jego grobie.

Organizatorem cyklicznie odbywających się wyjazdów do miasta króla fryzjerów i fryzjera królów jest pani Emilia Marucha. Opiekę pełniły także panie - Anna Dzikowska oraz Anna Stefanowska.