Technik usług fryzjerskich to zawód dla osób z pasją, kreatywnych, mających poczucie piękna i estetyki. Na zajęciach w naszej szkole młodzież uczy się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia włosów, profesjonalnej stylizacji fryzur,  wykonywania zabiegów koloryzacji. Dopełnieniem dla umiejętności są zagadnienia związane z kosmetologią.  Podczas warsztatów, pokazów, czy konkursów uczniowie odkrywają swoje talenty, wymieniają się doświadczeniem, zdobywają  wiedzę, a także, co najważniejsze, rozwijają kreatywność nie tylko w zakresie fryzjerstwa, ale także  wizażu. 

Obie branże mają zdecydowanie przyszłościowy charakter i szerokie perspektywy, a ciężka praca i nauka przynoszą owoce. Szczególnie cenne są wskazówki udzielane przez mistrzów nożyczek. Właśnie dlatego uczennica klasy 3FZ - Kinga Woreta uczestniczyła w profesjonalnym szkoleniu ze strzyżeń oraz koloryzacji, które poprowadził stylista Łukasz Papież (ESSENTIAL LOOKS) w ramach Akademii LE GRAND SALON.

Warto nadmienić, że ww. szkolenie zostało ufundowane przez Akademię LE GRAND SALON i stanowiło nagrodę za I miejsce w konkursie fryzjerskim „Kwiaty we włosach”, (kolejna edycja konkursu „O Grzebień Mistrza Antoine'a”), zorganizowanym  przez Zespół  Szkół  Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Sieradzu.

Uczennicę do konkursu przygotowały nauczycielki przedmiotów zawodowych - Emilia Marucha oraz Milena Przybylska.