Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku już po raz czwarty zorganizował konkurs fotograficzny pod hasłem „Kadr na Powiat Turecki”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w piątek, 18 czerwca 2021 r. Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do organizatorów nadesłano blisko 60 prac ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. Wybór laureatów okazał się niezwykle trudny, ponieważ prace były na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Spośród nadesłanych prac wyłoniono cztery i przyznano:
I miejsce –   dla Adama Nejme (Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku) za zdjęcie "Wiosenne kominy",
II miejsce – dla Zuzanny Przybylskiej (Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku) za zdjęcie "Kwiaty Barbary",
III miejsce –  dla Wiktora Kubarskiego (Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku) za zdjęcie „Złoty blask”
Wyróżnienie – dla Martyny Adamczyk (Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku) za zdjęcie „Betonowe Wspomnienia".

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Za ufundowanie nagród rzeczowych dziękujemy serdecznie firmie Helion SA oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Poniżej zamieszczamy nagrodzone zdjęcia oraz relację z wręczenia nagród.