26 maja, w Dniu Matki, w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu dla uczniów klas fryzjerskich BSIS oraz technikum. Przedsięwzięcie stanowiło doskonałą promocję młodych talentów, umożliwiło uczniom zaprezentowanie umiejętności i wykazanie się kreatywnością. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu upięcia lub półupięcia z zastosowaniem wszystkich możliwych technik fryzjerskich. Z powodu zdalnego nauczania rywalizacja przebiegała dosyć nietypowo - w formie online.

Oto jej wyniki:

I miejsce - Kinga Zając (2FG) ex aequo Kinga Woreta (3FZ)

II miejsce  - Andżelika Grzywacz (BSIS - 2fp)

III miejsce  - Klaudia Kostrzewa (BSIS – 2kf)

Wyróżnienia – Iwona Pawlak (2FG), Weronika Frontczak (2FG), Małgorzata Leszczyńska (BSIS - 3f)

Skład komisji: Dyrektor ZST – p. Wioletta Adamiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych –p. Beata Moszczyńska, przedstawiciel pracodawców –  p. Sylwia Zenker.

Dla adeptów fryzjerstwa biorących udział w wydarzeniu przygotowano pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych dla laureatów była Rada Rodziców ZST Turek oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZST Turek.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom przedmiotów zawodowych  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: p. Anna Dzikowska oraz p. Emilia Marucha.