W związku z potrzebą szerzenia wiedzy w zakresie żywienia i zdrowego stylu życia oraz pozytywnej zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia promuję działania prozdrowotne poprzez rozpowszechnianie wiedzy z zakresu zdrowego żywienia z wykorzystaniem informacji i darmowych planów żywieniowych zawartych na portalu www.diety.nfz.gov.pl prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Celem jest pomoc wszystkim osobom, które potrzebują porady dietetyka w codziennym życiu: zarówno osobom zdrowym, które chcą sprawdzić czy ich sposób żywienia jest właściwy, jak i chorym, dla których dieta powinna być elementem skutecznego leczenia, szczególnie w przypadku jednocześnie występujących wielu schorzeń.

Chcę zachęcić wszystkich do zdrowego odżywiania. Udostępnione przez NFZ po uprzednim zalogowaniu, plany żywieniowe są wskazówką do prawidłowego odżywiania oraz źródłem inspiracji dla osób zdrowych oraz cierpiących m.in. na cukrzyce, nadwagę, otyłość, nadciśnienie tętnicze, zaparcia, Hashimoto.

Wspólnie z ekspertami opracowane zostało innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe, zbilansowane posiłki dla rodzin.  To bezpłatny plan żywieniowy DASH RODZINA dostępny na portalu Diety NFZ. Przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat.

 

Sporządziła Aleksandra Chojnacka