ZSTPizza to danie, które z reguły nie może się nie udać. Nawet wtedy, kiedy dalekie jest od ideału, smakuje wyśmienicie, dzięki połączeniu najpyszniejszych składników- świeżych pomidorów, bazylii, wędlin, pieczarek i oczywiście sera. Słowo „pizza” liczy sobie już ponad 1000lat. Bogata historia znajduje swoje odzwierciedlenie w mnogości receptur, które choć zbliżone do siebie, zapewniają zupełnie odmienne wrażenia smakowe. Na grubym, czy cienkim cieście? Z salami, serem, sosem, oliwkami, boczkiem czy krewetkami. Wielbiciele pizzy wiedzą jedno: pizza rządzi. Nie tylko w dniu święta - 9 lutego- na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy.

W ramach obchodów tego pysznego święta w Zespole Szkół Technicznych w Turku- uczniowie z klas o profilu gastronomicznym postanowili przygotować i zaprezentować swoje wspaniałe wypieki z ciasta drożdżowego z przeróżnymi dodatkami  według własnych receptur. Wśród znakomitych wyrobów pojawiły się różnorodne pizze: drwala, caprese, parma, neapolitańska, primavera, capriciosa czy riccio di carne i wiele innych.

Do wyzwania przystąpili uczniowie z klasy 1HZ( G. Antas, F. Bocian, K.Pyżyńska), 2LZ( K. Bystrzycki, W. Dębowska, I. Derucka, J. Gralińska, M. Kotoński), 2HZp ( E.Gruchot, A. Łukaszewska), 3 FZ ( W. Bzdak, O. Chabier, G.Kalinowska, A. Misiak, L. Szmagaj. A. Włodarczyk, A. Wojtczak)

Uczniowie przed przystąpieniem do przygotowania swoich wyrobów mieli możliwość wzięcia udziału w pokazie kulinarnym online „Pizza day” prowadzonym przez szefów kuchni Jurka Sobieniaka i Michała Węcławka zorganizowanego przez Akademię Inspiracji Makro. Dodatkowym wyzwaniem dla uczniów był quiz z wiedzy na temat pizzy dotyczący jej historii, pochodzenia, smaków, rekordów związanych z tym włoskim przysmakiem, w którym młodzież wykazała się ogromną wiedzą.

Pomysł na przygotowanie pizzy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, nie potraktowali tego jako, obowiązku,  ale jako dobrą zabawę.