Już po raz siedemnasty w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu odbył się konkurs fryzjerski, w tym roku nietypowy -  po raz pierwszy w formie online.  Do rywalizacji przystąpiło 20 duetów z całego regionu. W tym roku tematyką wiodącą były fryzury lekkie i zwiewne - czesane wiatrem. Zadanie fryzjerskie dotyczyło wykonania stylizacji tylko przy użyciu suszarki ręcznej i szczotek do modelowania.

Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Prażanowska z kl. 3f BSIS (modelka: Aleksandra Kowalczyk) - Zakład Fryzjerski Jancy Wiesława oraz Oliwia Jońska (modelka: Patrycja Chmiela), Marta Obielak (modelka: Klaudia Obielak) i Kinga Zając (modelka: Katarzyna Zając) z klasy 2FG (technikum). Opiekunem dziewcząt była p. Emilia Marucha, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Za montaż i nagranie odpowiadał p. Mariusz Kominiarczyk.

Istotą konkursu było stworzenie szans ludziom młodym, twórczym i ambitnym, promocja młodych talentów, wymiana doświadczeń między szkołami oraz sprawdzenie umiejętności uczniów. Film dokumentujący wykonywanie fryzur zgodnie z regulaminem  został przesłany organizatorom, którzy 9 kwietnia 2021 wyłonili laureatów.

Wyniki konkursu:

kat. technikum

I miejsce: Karolina Lament - Kalisz

II miejsce: Kinga Zając - ZST Turek

III miejsce: Paulina Piekarska - Kalisz

Wyróżnienie Kornelia Chowańska - Ostrzeszów

kat. BSIS

I miejsce: Emilia Militowska - Kalisz

II miejsce: Wiktoria Prażanowska - ZST Turek

III miejsce: Oliwia Lubińska - Zduńska Wola

Wyróżnienie: Martyna Gonera - Kalisz


Zdalne nauczanie stanowi duże wyzwanie dla uczniów oraz nauczycieli w każdej dziedzinie i branży. Nabywanie nowych umiejętności oraz ich doskonalenie to proces wymagający dużej samodyscypliny, determinacji i kreatywności. Proces trudny, ale jak się okazuje możliwy i poparty sukcesami.

Wszystkim laureatom, uczestnikom konkursu oraz opiekunom gratulujemy!

Wideo: ZST Turek, fot. ZST Turek i ZSZ Kalisz 

Wideo 1 oraz Wideo 2