W dniu 5 lutego 2021 roku Fundacja Kolorowy Świat ogłosiła konkurs kulinarny dla wielbicieli gotowania zdrowych potraw "Danie lekkie jak piórko". Wyzwanie w tym konkursie podjęły uczennice z Zespołu Szkół Technicznych w Turku w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych - Anna Misiak z klasy 3FZ i Weronika Dębowska z klasy 2LZ. Aby wziąć udział w konkursowej rywalizacji należało przygotować danie dietetyczne, stworzyć dla niego nazwę, opracować recepturę z listą składników i sposobem wykonania, sfotografować, i przesłać organizatorom konkursu. Ania przygotowała kolorowe fagottini ze szpinakiem i królikiem podane na sosie z pieczonych pomidorów. Weronika natomiast zaprezentowała pstrąga tęczowego, pieczonego w piekarniku z kalafiorowym puree i sałatką z grillowanej cukinii.

Do konkursu zostało zgłoszonych 41 dań dietetycznych z całej Polski.

Dodatkowym wyzwaniem tego konkursu była emocjonująca rywalizacja między uczestnikami, która polegała na głosowaniu na najlepsze i najbardziej smakowite danie spośród nadesłanych propozycji. Swój głos można było oddać od 26 lutego do 5 marca.

Dzięki tak zaciętej walce, nasze uczennice - Ania i Weronika znalazły się na podium, zajmując 2 i 3 miejsce. Nagrodą były vouchery od Cook Story by Samsung umożliwiające  udział w warsztatach kulinarnych online prowadzonych przez szefów znanych kuchni.

Nasze laureatki zostały zgłoszone do konkursu kulinarnego przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych – panią Marzenę Maćków.

W imieniu Ani i Weroniki składamy ogromne podziękowania Dyrekcji, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim osobom, które z ogromnym zaangażowaniem oddawały głosy pod zdjęciami potraw na Facebooku.