7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Zazwyczaj w tym dniu w murach naszej szkoły organizowane były prozdrowotne sympozja połączone z degustacją zdrowych potraw i napojów. W obecnym czasie zachęcamy do zapoznania się z krótkim wykładem, przeprowadzonym przez uczennicę klasy 3 FZ – Annę Misiak, dotyczącym zmiany nawyków żywieniowych. Z prelekcji dowiecie się o tym, ile posiłków należy spożywać w ciągu dnia, jak wygląda jedna porcja warzyw, ile cukru znajduje się w popularnych produktach, jakie pieczywo wybierać oraz jak przygotować „zdrowszą” wersję fast foodów.

Niestety epidemia doprowadziła do zmniejszenia aktywności fizycznej oraz do zwiększenia liczby kalorii, które spożywamy. W efekcie wzrasta średnia masa ciała i stajemy w obliczu kolejnej epidemii - otyłości. Należy temu przeciwdziałać, zwracając szczególną uwagę na konieczność regularnej aktywności fizycznej oraz zmiany nawyków żywieniowych, zwłaszcza wtedy, gdy pozostajemy w domu.