W dniach 22-28 marca 2021 r. obchodzony jest Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza. Jest to  coroczna ogólnoświatowa kampa-nia prowadzona pod hasłem   Learn. Save. Earn - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem “Take care of yourself, take care of your money” - Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze. Celem tej kampanii jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym. W Polsce obchody Światowego Tygodnia Pieniądza koordynuje Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Do udziału w tej kampanii przyłączyła się również nasza szkoła. Uczniowie biorą udział w webinariach, konkursie o tematyce finansowej, konkursie plastycznym oraz projekcie badawczym na temat oszczędzania.

Osoby zainteresowane tematyką finansową mogą włączyć się do udziału w tej ogólnoświatowej kampanii.

Wiesz kogo podobizna znajduje się na banknocie 50 zł? Czym jest numizmat? Co to phishing? Ile zer zniknęło z polskich banknotów po denominacji? Te i inne pytania znajdziesz w  quizie wiedzy finansowej przygotowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Baw się i sprawdź swoją wiedzę! Quiz jest aktywny w terminie: 22-28 marca 2021 r. Link poniżej.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=ZUSeDA8YZUmU7MB1AyXk9ZxwGp6bZelDg_sHf9u1QbRUNzEzOTROV1BYRTYzVkdFNFBHNVNBTEY5TC4u

Zachęcamy również do skorzystania z materiałów na temat planowania finansowego.

https://www.skef.pl/wp-content/uploads/2021/03/Planowanie-finansowe.pdf

Koordynatorami kampanii są nauczyciele przedmiotów ekonomicznych.