W dniu 27 stycznia 2021 r. uczniowie naszej szkoły, Sandra Polewska i Hubert Drewniak z klasy 2BM wraz z opiekunem p. Barbarą Ressel,  wzięli udział w szkoleniu dla młodszych ambasadorów programu EPAS - Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. Program jest dedykowany dla szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności techników i szkół zawodowych. Ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej.

Warsztaty online prowadził trener Mateusz Konieczny. Uczestnicy mieli okazję nie tylko zastanowić się nad aktualnymi problemami Europy i problemami młodych ludzi w Europie, ale i przedstawić swoje pomysły na takie tematy jak: Europa przyszłości - prawa i obowiązki obywateli, Unia Europejska moich marzeń - sfery przyszłej integracji, Unia Europejska na rzecz młodzieży - działania, które należy podjąć. Uczestnicy tworzyli kolaże, kręcili kołem fortuny, tworzyli modele rozwoju idei integracji.   

Zdaniem uczestników warsztaty były interesujące i dynamiczne. Uczniowie mogli korzystać m.in. z aplikacji miro.com., wordwall.net., jamboard.google. Celem warsztatów było zapoznanie się i integracja  młodszych ambasadorów z różnych szkół  w Polsce, zdobycie wiedzy na temat działań podejmowanych na rzecz młodzieży przez instytucje UE oraz rozwijanie kompetencji przydatnych w realizacji szkolnych inicjatyw w ramach programu.