Nawet pandemia nie jest w stanie przerwać wieloletniej już tradycji pokazów stylizacji fryzjersko – kosmetycznych wykonywanych przez uczniów klas fryzjerskich ZST. W latach ubiegłych główną część Pretty Woman stanowił pokaz realizacji tworzonych "na żywo". Miał on charakter happeningu - zajęć otwartych. Adepci fryzjerstwa wykonywali: makijaże, manicure hybrydowy, upięcia, warkocze i fryzury artystyczne. W tym roku także, choć nieco inaczej – w formie prezentacji multimedialnej- pojawiły się realizacje oraz projekty rysunkowe  wykonane przez  uczniów klas fryzjerskich technikum oraz BSIS.

Integralną częścią wydarzenia jest konkurs językowy „Styling and Make-Up Artist” dotyczący branży i słownictwa fryzjersko - kosmetycznego. W tegorocznej rywalizacji wzięli udział reprezentanci naszej szkoły, którzy w ramach zajęć zdalnych rozwiązywali zadania konkursowe.

 Klasyfikacja w zakresie języka niemieckiego:
- I miejsce –  Wiktor Arent, kl. 3 LH

Laureatem w kategorii języka angielskiego została:

- I miejsce – Dominika Dembowska, kl. 2TG

Ważnym punktem wydarzenia były podziękowania dla osób, które przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej - Rak‘n’Roll Daj Włos! Możemy z wielką dumą odnotować , że już ponad 60 osób  ofiarowało swoje długie włosy  chorym zmagającym się z problemem nowotworowym. W ostatnim roku do tej szlachetnej akcji przystąpiły: Kinga Baszkowska, Maja Kopczyńska, Klaudia Kostrzewa, Anna Pacholska, Justyna Kaźmierczak, Justyna Tomaszewska, Zuzanna Gołdyn oraz Zosia Golczyńska.

Tego typu pokazy, eventy – nawet w wersji online -  są niezwykle cennym elementem w procesie edukacji. Integrują uczniów, wpływają korzystnie na doskonalenie warsztatu pracy,  podnoszenie jakości pracy szkoły, a przede wszystkim dają możliwość prezentacji talentów.

Mamy nadzieję, że za rok pandemia przejdzie już do historii i wspólnie będziemy świętować Dzień Kobiet – PRETTY WOMAN już bezpiecznie, w realu...

Organizatorem głównym oraz koordynatorem PRETTY WOMAN była Emilia Marucha. Współorganizatorzy to: Anna Dzikowska, Milena Przybylska, Beata Moszczyńska, Agata Buchali, Magdalena Kliszewicz, Agata Jeżak – Komorska, Małgorzata Robak - Pabiańska, Joanna Tomaszewska, Mariusz Kominiarczyk oraz Jerzy Gomoliszewski

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Turku.