Zdalne nauczanie stanowi nie lada wyzwanie dla uczniów oraz nauczycieli  wszystkich przedmiotów. Szczególnie trudne jest jednak doskonalenie oraz nabywanie nowych umiejętności w praktycznej nauce zawodu, ale jak się okazuje -  możliwe! Uczniowie klas fryzjerskich naszej szkoły przygotowują się do konkursu regionalnego w Kaliszu. Celem zmagań jest stwarzanie szans ludziom młodym, twórczym i ambitnym, promocja młodych talentów, wymiana doświadczeń między szkołami oraz sprawdzenie umiejętności uczniów. Zadaniem zawodników będzie wykonanie fryzury tylko przy użyciu suszarki ręcznej i szczotek do modelowania. Film dokumentujący wykonanie fryzury  zostanie przesłany organizatorom konkursu.

Jednym z warunków uczestnictwa w ww. przedsięwzięciu było przeprowadzenie etapu szkolnego, w wyniku którego komisja w składzie: p. Anna Dzikowska, p. Beata Moszczyńska oraz p. Milena Przybylska wyłoniła 9 laureatów. Są nimi: Wiktoria Prażanowska – kl. 3f BSIS oraz Wiktoria Danisz, Weronika Frontczak, Emilia Grzelak, Oliwia Jońska,  Emilia Madaj,  Marta Obielak, Iwona Pawlak oraz Kinga Zając z klasy 2FG.

Do dalszej rywalizacji przystąpią Wiktoria Prażanowska oraz Oliwia Jońska, Marta Obielak i Kinga Zając.

Naszym uczennicom życzymy powodzenia.

Opiekunem dziewcząt jest nauczyciel przedmiotów zawodowych, p. Emilia Marucha.