W poniedziałek, 3 września 2012 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Inaugurację uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:
Wicemarszałek Sejmu RP – Eugeniusz Grzeszczak,
Starosta Turecki – Zbigniew Bartosik,
Burmistrz Miasta Turku – Zdzisław Czapla,
Dziekan Wydziału Nowych Technologii i Chemii
Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – prof. dr hab. inż. Stanisław Cudziło.

Dyrektor szkoły – Mariusz Seńko powitał przybyłych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Przypomniał dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy uczniów ZST oraz przedstawił nowe kierunki kształcenia.

Od września bieżącego roku młodzież ZST może się uczyć w nowo utworzonej klasie liceum ogólnokształcącego, nad którą patronat objął Wydział Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Nowe kierunki nauczania realizowane będą również w klasie kształcącej w zawodach – technik cyfrowych procesów graficznych i technik urządzeń sanitarnych. Kształcenie  w zawodzie technik urządzeń sanitarnych będzie realizowane we współpracy z Zamiejscowym Wydziałem Budownictwa i Instalacji Komunalnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, oddział w Turku.

Po przemówieniu dyrektora szkoły głos zabrali zaproszeni goście, życząc młodzieży ZST najwyższych osiągnięć edukacyjnych oraz systematycznej i wytrwałej pracy. Otwarcia nowego roku szkolnego – dla uczniów – dokonał dyrektor szkoły Mariusz Seńko.

 

{morfeo 13}