W dniu 11.03.2013 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się I Szkolny Turniej Kinect Sports, rozgrywany na konsoli Microsoft Xbox 360. Do turnieju przystąpiło 29 uczniów z 8 klas. Sportowe zmagania zapoczątkowały rozgrywki grupowe, w których zawodnicy zaciekle walczyli o punkty zdobyte w wirtualnej kręgielni. Turniej prowadzony był na 4 stanowiskach, w grupach po 4 osoby.

Eliminacje wyłoniły 12 najlepszych zawodników, przed którymi postawiono jeszcze ambitniejsze zadanie, jakim były zawody lekkoatletyczne. W pięciu konkurencjach (sprint, skok w dal, rzut oszczepem, rzut dyskiem i bieg przez płotki), uczestnicy wykazali się, nie tylko szybkością i refleksem, co w większości owocowało zajęciem miejsca na podium, ale również wytrzymałością fizyczną, potrzebną do ukończenia wszystkich konkurencji z jak najwyższą liczbą punktów.

 

Po konkurencjach olimpijskich nadszedł czas na finał, czyli slalom narciarski. Tu zmierzyli się najlepsi, wyłonieni w poprzednich konkursach. Do finału przystąpiło 3 zawodników, a o zwycięstwie decydował czas najszybszego przejazdu i jak najmniejsza liczba pominiętych bramek. Bezkonkurencyjnym w tej dyscyplinie okazał się uczeń klasy 3TM Łukasz Owecki, który dzięki najlepszej technice zapewnił sobie I miejsce i został mistrzem I Szkolnego Turnieju Kinect Sports. W nagrodę za swój wysiłek Łukasz otrzymał kamerę internetową. Na II miejscu uplasował się Jacek Piąstka z klasy 1TM, który  w nagrodę otrzymał pendrive 16GB. Na trzecim stopniu podium stanął uczeń klasy 3TM Konrad Stasiak, zapewniając  sobie tym samym „dzień bez odpowiedzi”.

Poza sportową rywalizacją, najważniejsze w tym dniu były: dobra zabawa w gronie znajomych, mile spędzony czas i fantastyczna atmosfera podczas zawodów.

Organizatorami I Szkolnego Turnieju Kinect Sports byli: K. Kluczyński, K. Świerk, S. Grześkowiak, D. Biskup, K. Motała

{morfeo 24}