W dniu 20.03.2013 r. młodzież klas Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych  Zespołu Szkół Technicznych w Turku zorganizowała spotkanie na temat:  „Tradycje i zwyczaje Wielkanocne”. Celem tego spotkania było przypomnienie staropolskich zwyczajów i obrzędów wielkanocnych oraz zajęcia warsztatowe z wykonywania pisanek techniką woskowania i oklejania pod kierunkiem pracowników Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku:  Stanisławy Radke i Haliny Guzik.

 

Pisanką nazywamy ogólnie jajko (zwykle kurze) zdobione różnymi technikami. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy, najbardziej znaną  jest: KRASZANKA. Powstają one przez gotowanie jaja w wywarze barwnym, dawniej uzyskiwanym wyłącznie ze składników naturalnych,  na przykład: kolor brązowy otrzymywano z łupin cebuli.
Pisanki mają różnobarwne desenie i powstają przez rysowanie wzorów gorącym woskiem  na skorupce, a następnie zanurzenie jajka w barwniku. Inne techniki zdobienia jaj to: oklejanki, nalepianki, ażurki, rysowanki, skrobanki i drapanki.

{morfeo 25}