Dnia 22.03.2013 r. młodzież Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych w Turku uczestniczyła w  wycieczce na Międzynarodowe Targi EuroGastro w Warszawie. Na początku  wycieczki młodzież udała się do restauracji „Winebar” i sklepu Winkolekcja,  gdzie Pani Małgorzata Marchewka opowiadała  o tworzeniu i funkcjonowaniu  zakładu. Karta dań w tego rodzaju restauracjach zawiera przede wszystkim przystawki i dania zasadnicze , do których sommelier proponuje odpowiednie gatunki wina. Z lokalu uczniowie wyszli bardzo zadowoleni, pełni entuzjazmu i nowej wiedzy.

Następnie pojechaliśmy do restauracji „Tamka 43” , w której młodzież obserwowała przygotowanie i  nakrywanie stołu do uroczystego obiadu. Kelner bardzo ciekawie opowiadał o pochodzeniu, produkcji i aromatach  podawanych trunków. W trakcie spotkania zapoznano się z profesjonalną obsługą gości.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy Międzynarodowych Targów EuroGastro 2013,  na której  zaprezentowano pełną i różnorodną ofertę produktów, usług i nowoczesnych rozwiązań dla gastronomii. Zwiedzając wystawę targową młodzież przeprowadzała również ocenę organoleptyczną  prezentowanych dań, przystawek, deserów oraz napojów.

Niezapomniane wrażenia pozostawiła wizyta  w  Hotelu „InterContinental” w Warszawie,  gdzie zwiedzano restauracje znanego szefa kuchni Karola Okrasy - „Platter by Karol Okrasa”. Wiele cennych wskazówek młodym adeptom sztuki kulinarnej udzielił starszy kucharz Paweł Kalbarczyk, który zapoznał młodzież  z technikami obsługi gości, zasadami organizacji przyjęć okolicznościowych oraz bogatym asortymentem potraw i napojów.

Wycieczki przedmiotowe to bardzo lubiana forma realizacji programu nauczania. Daje możliwość oderwania się od typowo szkolnej rzeczywistości i bardziej formalnej atmosfery nauki a zdobyta wiedza na długo pozostaje w pamięci.

Wycieczkę zorganizowały i opiekowały się młodzieżą nauczycielki Zespołu Szkół Technicznych w Turku: Wiesława Woźnicka, Ilona Wieczorek, Halina Łajdecka i Magdalena Bajzert.

{morfeo 26}