W dniu 08.04.2013 r. w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku mogli dowiedzieć się, jak dbać o „Zdrowe Bicie Serca”.
Już przed lekcjami młodzież wchodząca w skład Samorządu Szkolnego rozdawała ulotki promujące Światowy Dzień Zdrowia, który w tym roku był obchodzony pod hasłem Healthy Heart Beat – zdrowe bicie serca, prawidłowe ciśnienie krwi. Informowano również o możliwości zmierzenia ciśnienia krwi w gabinecie higienistki szkolnej.

 

Około godziny 10.00 pod szkołą pojawiła się karetka pogotowia z Fundacji Złota Godzina, a następnie w świetlicy szkolnej odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, prowadzony przez ratownika medycznego pana Krzysztofa Kołatę i jego syna Pawła Kołatę (ucznia naszej szkoły). Spotkanie polegało nie tylko na pokazie, zgromadzeni uczniowie mogli bowiem spróbować swoich umiejętności medycznych, ćwicząc na fantomie udzielanie pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, np.: utraty przytomności, poparzenia, zranienia, itd. Pokaz zakończył się prezentacją wyposażenia karetki pogotowia i jego przeznaczenia.

Młodzieży spotkanie bardzo się podobało, ponieważ prowadzący je ratownik opowiadał o sytuacjach, które znał z własnego doświadczenia.

{morfeo 27}