W dniu 29.01.2014 r. – klasa 2a LO funkcjonująca pod patronatem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz uczniowie z klasy 1 TS Technikum Logistycznego - pod opieką p. A. Piaskowskiej oraz p. A. Michalaka - uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Jej celem było promowanie wśród młodzieży postaw proobronnych, poznanie historii Warszawy i zachęcanie do interesowania się sprawami bezpieczeństwa. 
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie m.in. kompleksu koszarowego, należącego do Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej oraz Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej. Uczniowie wysłuchali wykładu oficera KG ŻW, który zapoznał ich z zadaniami, strukturą oraz specyfiką służby w tych jednostkach.

Atrakcją wycieczki było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym urzęduje Prezydent RP Bronisław Komorowski. Pracownik kancelarii Prezydenta przedstawił uczniom ponad 350 – letnią historię pałacu, jego specyfikę oraz funkcje i zadania, jakie pełni w chwili obecnej.
Zwiedzanie Warszawy zakończyła wizyta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i spotkanie z  zastępcą Szefa BBN - p. Zbigniewem Włosowiczem. Uczniowie zapoznali się z rolą i funkcjonowaniem biura oraz dyskutowali o Białej Księdze Bezpieczeństwa Narodowego RP. W trakcie spotkania, minister Włosowicz wręczył dwójce licealistów oraz wychowawcom, egzemplarze Białej Księgi.Inicjatorem wycieczki był mjr rez. Arkadiusz Michalak - nauczyciel ZST.

Rozmowy o bezpieczeństwie z licealistami z Turku – bbn.gov.pl