W dniu 25 stycznia 2014 roku w Zarządzie Miejskim Oddziału OSP w Turku odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Eliminacje miejskie odbyły się pod patronatem Burmistrza Turku - pana Zdzisława Czapli. W konkursie wzięło udział 4 uczniów ZST: Andżelika Krzykacz, Aneta Kupczyk, Ewelina Wojtkowiak z klasy 2a LO oraz uczennica klasy 1 TS - Ola Olczyk.

Najlepszy wynik w eliminacjach miejskich osiągnęła uczennica klasy 2a Ewelina Wojtkowiak, która będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych turnieju. Zwyciężczyni, otrzymała nagrodę w postaci radioodtwarzacza. Pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz kalendarze strażackie. Opiekunem a zarazem osobą przygotowującą uczniów do turnieju był nauczyciel ZST mjr rez. Arkadiusz Michalak.