30 stycznia 2014 roku w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu odbył się etap regionalny konkursu pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Państwową Inspekcję Pracy. Do rywalizacji przystąpiło 32 uczniów z 16 szkół województwa wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Sylwia Stasiak z klasy I TA i Karolina Kałużna z klasy II TM. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o BHP i Prawie Pracy, a także popularyzowanie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Test, przygotowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, składał się z 35 pytań testowych. Aby wyłonić laureatów, którzy reprezentować będą województwo wielkopolskie na centralnym etapie konkursu w Warszawie, potrzebna była dogrywka.

Z dumą informujemy, że wśród trójki laureatów znalazła się nasza uczennica KAROLINA KAŁUŻNA zajmując II miejsce.

Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła poziom wiedzy wszystkich uczestników.  Laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli Stanisława Ziółkowska, Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu i Tomasz Wika, dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Uczennice do zmagań konkursowych przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych, biorący udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”: Agata Jeż, Mariola Kadrzyńska - Siwek i Tomasz Szczap.

Obu naszym uczennicom dziękujemy za udział i gratulujemy wysokich wyników, a Karolinie życzymy sukcesu w Warszawie!!!

Relacja z konkursu na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu: www.poznan.oip.pl