Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu ogłasza konkurs wiedzy o bezpieczeństwie: "BEZPIE- CZEŃSTWO WOKÓŁ MNIE", który dedykuje uczniom wielkopolskich liceów i techników. Nagrody w konkursie stanowią m.in. bony do wykorzystania w ramach usług edukacyjnych WSB oraz laptop, tablet i telefon komórkowy, które  czekają na zdobywców podium. Szkolny etap konkursu odbędzie się 21 marca, ale jeśli poważnie myślisz o wygranej, już dziś odkurz podręcznik z EDB.
Tematyka konkursu to symboliczny “wspólny mianownik”, łączący WSB ze szkołami, którym bliskie są zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Poprzez takie projekty, razem możemy zaszczepiać wiedzę z przedmiotów niezbędnych w naszym codziennym życiu. Jak zachować się w sytuacji kryzysowej? Jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej? Taką wiedzą powinien dysponować każdy i to w zakresie umożliwiającym odważne działania ratownicze w nieprzewidywalnej scenerii codzienności.

Pierwszy etap konkursu już 21 marca na terenie szkół, które do 28 lutego br. zgłoszą chęć udziału w konkursie. Po wyłonieniu zwycięzców szkolnego etapu, 25 kwietnia nastąpi drugi etap - na szczeblu wojewódzkim.

Wszelkie szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

A na zachętę, zwiększającą frekwencję uczestników, obrazujemy pakiet nagród, ufundowanych przez organizatorów:

- I miejsce: laptop, bon o wartości 2000,00 zł na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oraz bon o wartości 540 zł na kurs języka angielskiego w Akademii Języków Obcych Future.

- II miejsce: tablet, bon o wartości 1000,00 zł na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oraz bon o wartości 360 zł na kurs języka angielskiego w Akademii Języków Obcych Future.

- III miejsce: telefon komórkowy, bon o wartości 500,00 zł na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oraz bon o wartości 180 zł na kurs języka angielskiego w Akademii Języków Obcych Future.

Materiał prasowy: WSB Poznań