7 marca, w przededniu Dnia Kobiet, w sali Miejskiego Domu Kultury w Turku odbył się - pod hasłem „Pretty Woman” - pokaz stylizacji wykonanych przez uczniów klas fryzjerskich ZST w Turku. Prace uczniów, zaprezentowane na różnorakie sposoby (fotografie rozmaitych upięć, fantazyjne fryzury wystylizowane „na żywo”)  podziwiali koledzy, nauczyciele , rodzice i inni zgromadzeni goście. Swoje włosy „oddała w ręce” młodych adeptów sztuki fryzjerskiej wicedyrektor ZST - Wioletta Adamiak.
Pokaz był potwierdzeniem kreatywności uczniów i możliwości realizacji przez nich własnych pomysłów. Stanowił on również dowód na to, iż ZST daje nastolatkom szanse rozwoju, udziela wsparcia, a w efekcie umożliwia zdobycie dobrej pracy i osiągnięcie zawodowego sukcesu.

Pokaz nie był ostatnią imprezą organizowaną wspólnie przez ZST i MDK. Pani dyrektor Bożena Cesarz podkreśliła inspirującą rolę  dyrektora  ZST – Mariusza Seńko oraz nauczycieli  w procesie rozwijania umiejętności  uczniów i odkrywania przez nich pasji.

Merytoryczną opieką otoczyła uczniów p. Emilia Marucha.

Wystawę „PrettyWoman” będzie można oglądać w MDK w Turku do 31 marca.