W dniu 13 maja 2014 roku uczniowie klasy IV TM Zespołu Szkół Technicznych w Turku: Przemysław Gargała, Kamil Sobczyński oraz Szymon Wiatrowski, godnie reprezentowali powiat turecki w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie zajmując 3 miejsce.

Zawody w/w turnieju odbywały się w następujących konkurencjach:

- test z przepisów ruchu drogowego,
- test z historii motoryzacji,
- pomoc przedmedyczna (forma dynamiczna),
- przygotowanie pojazdu (samochód, motocykl) do jazdy,
- jazda sprawnościowa motorowerem (tor przeszkód),
- jazda sprawnościowa samochodem osobowym (tor przeszkód).

W łącznej klasyfikacji, na 21 drużyn z Województwa Wielkopolskiego, Zespół Szkół Technicznych w Turku zajął 3. miejsce, co jest najlepszym wynikiem nie tylko w historii szkoły, ale także powiatu tureckiego. Zawody wygrali zawodnicy z Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczych w Marszewie, z którymi ZST przegrał rywalizację zaledwie o jeden punkt.

Drużyna otrzymała puchar, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek i Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski.

Nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami intelektualnymi i technicznymi w rozgrywanych konkurencjach. Należy podkreślić również zaangażowanie Pana Jana Krauze – nauczyciela praktycznej nauki zawodu ZST w przygotowaniu młodzieży do turnieju.