Takie motto przyświecało spotkaniu z panem Jackiem Jackowiczem – aktorem Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, które odbyło się 9 czerwca w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku.
Znamienity gość zainaugurował tegoroczny Tydzień Kultury, którego celem jest przybliżenie różnych dziedzin sztuki. Artysta nie tylko barwnie opowiadał o tajnikach pracy aktora, ale także cierpliwie odpowiadał na liczne pytania młodzieży.
Najbardziej wyczekiwaną częścią spotkania były warsztaty recytatorskie, w czasie których uczestnicy otrzymali praktyczne porady dotyczące: analizy tekstu, ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych oraz samej recytacji.

Uczniowie klasy 1TA i 2a przygotowali utwory poetyckie oraz piosenki, których wykonania poddane zostały fachowej obróbce.  Spotkanie na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, a może nawet zaowocuje dalszą współpracą z artystą.

Inicjatorkami spotkania były Renata Kowarsz - Mrukowska oraz Barbara Witkowska.