W dniu 5 czerwca 2014 roku na strzelnicy  Zdrojki Prawe podsumowano wyniki Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół  Ponadgimnazjalnych. Była to już czternasta edycja zawodów strzeleckich, organizowanych przez Powiatową Organizację LOK w Turku w porozumieniu z opiekunami sekcji strzeleckich działających w szkołach i placówkach wychowawczych na terenie Turku i powiatu tureckiego. W tegorocznej Lidze uczestniczyły drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i  Zespołu Szkół Technicznych  w Turku oraz z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach. Łącznie rywalizowało ze sobą w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej ponad 60 zawodników.

Uczestnictwo młodzieży w tej formie zajęć to nie tylko możliwość doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich czy  okazja do sportowej rywalizacji, ale i przyjemność reprezentowania swojej szkoły. Najlepsi zawodnicy uczestniczą w turniejach strzeleckich organizowanych przez Ligę Obrony Kraju lub inne organizacje i instytucje na szczeblu regionu Wielkopolski.

Drużyna  Zespołu Szkół Technicznych w składzie: Dawid Cieśliński, Kamil Polewski i Damian Szymański zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej zajęli również nasi uczniowie:

Dawid Cieśliński, Michał Raszewski i Radosław Łuczak.

Na zakończenie Ligi przeprowadzono - dla najlepszych uczestników- zawody w strzelaniu z karabinka sportowego. Ten pojedynek również wygrał Dawid Cieśliński.

Puchary Starosty Powiatu Tureckiego oraz dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników wręczył Prezes Powiatowej Organizacji LOK w Turku Zbigniew Gargula.

Zwycięska drużyna startowała wcześniej w finale Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” Września 2014  i zajęła 6. miejsce w Wielkopolsce.