6 września odbyło się w całym kraju Narodowe Czytanie Trylogii. Była to już trzecia edycja promującej czytelnictwo akcji, zainicjowanej przez Prezydenta RP. W Turku do przedsięwzięcia włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z partnerami – w tym  roku po raz pierwszy z Zespołem Szkół Technicznych. Fragmenty„Ogniem i mieczem” pięknie czytali: Paweł Wawrzyniak 4HB, Patryk Kończak 3w, Paulina Maciaszek 2TA, Mateusz Jabłoński 2TS, Nikola Walaszek 2TA, Dominika Obielak 2TS. Wśród osób zaproszonych do czytania znaleźli się także: samorządowcy, politycy, dziennikarze, dyrektorzy szkół.

Naszą szkołę reprezentował Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Krzysztof Świerk. W przygotowaniu uczniów do tak ważnego wydarzenia brali udział p. Agnieszka Andrzejak, p. Barbara Witkowska oraz nauczyciele bibliotekarze.