Uwaga. Z początkiem września b.r. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu poinformowało o występujących brakach w rezerwach krwi i preparatów krwiopochodnych, mogących utrudnić wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych oraz działania ratunkowe w nagłych wypadkach. Tym samym zwrócono się do środowiska krwiodawców, a także wszystkich zdrowych, pełnoletnich ludzi o honorowe oddawanie krwi w celu uzupełnienia niezbędnych rezerw. Zespół Szkół Technicznych w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje w dniu 07 października 2022 r. otwartą akcję Honorowego Krwiodawstwa.

Rejestracja dawców w godzinach 8.00 – 12.00 w budynku C Zespołu Szkół Technicznych, ul. Milewskiego 3, sala C015. Aby oddać krew należy stawić się w ogólnym dobrym stanie zdrowia, po śniadaniu i mieć przy sobie dowód tożsamości. Zapraszamy i prosimy o dar życia jakim jest płynna tkanka – krew, której nie można zastąpić żadną substancją wytworzoną sztucznie. Więcej informacji udzialą nauczyciele koordynatorzy: Beata Chojnacka oraz Jerzy Gomoliszewski.