Polish English German

Biblioteka

Biblioteka Zespołu Szkół Technicznych im. Sylwestra Kaliskiego w Turku istnieje od 1945 roku i działa nieprzerwanie do chwili obecnej. Mieści się w dwóch pomieszczeniach. W pierwszym znajduje się wypożyczalnia biblioteki, w drugim Multimedialne Centrum Informacji wraz z księgozbiorem podręcznym biblioteki. Obecny stan księgozbioru to 25 tys. woluminów. Biblioteka posiada również szeroki asortyment kaset wideo i programów multimedialnych do wykorzystania na zajęciach przedmiotowych, bądź w szkolnym MCI. Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią szkoły, w której uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z aktualnych, różnorodnych źródeł informacji z wykorzystaniem technologii informacyjnej. Od roku szkolnego 2005/2006 wprowadzono elektroniczne wypożyczanie zbiorów, a katalog biblioteki w formie elektronicznej jest dostępny na stronie internetowej biblioteki i szkoły.

Obecnie w bibliotece pracują:
mgr Ewelina Ignasiak
mgr Julita Leman
mgr Anna Jakomulska                                                                                                              

tel. /63/ 280 36 33
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MOL Katalog

Dostęp ze szkoły Dostęp spoza szkoły

 

Biblioteka i Multimedialne Centrum Informacji
czynne są codziennie w
godz. 8:00 - 15:30

 

 

Kontakt:

Tel. /63/ 280-36-33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/BibliotekaZSTTurek/

08:00 - 16:00

Współpraca