Polish English German

AKTUALNOŚCI

ZST: Kolędowanie w ZOL

Zbliżają się najbardziej rodzinne święta w całym roku. W tradycji chrześcijańskiej czas Adwentu to czas radosnego oczekiwania na narodziny Chrystusa. W atmosferze radości i wypatrywania nadchodzących świąt zaczynamy przystrajać nasze domy i ulice, krzątanina w kuchni nabiera tempa. Kiedy zimowa aura zaczyna przyprawiać nas o dreszcze, nasze serca zaczynają rozgrzewać się wzajemną życzliwością i chęcią niesienia dobra drugiemu człowiekowi. Boże Narodzenie to dni radości w gronie rodzinnym, ale też czas, kiedy samotność i tęsknota za tymi, którzy już odeszli, doskwiera najbardziej. Chcąc podzielić się świąteczną radością i osłodzić czas oczekiwania na święta, 14 grudnia 2018 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZST oraz przedstawiciele szkolnego zespołu “Alteracja” udali się na spotkanie z pacjentami Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Turku.

Czytaj więcej...

Konkurs Fryzjerski „O Grzebień Mistrza Antoine'a” w Sieradzu

Czwarta już edycja Konkursu Fryzjerskiego „O Grzebień Mistrza Antoine'a”, której w tym roku przyświecał temat „Hollywood - dawniej i dziś”, odbyła  się 11 grudnia 2018 r. w Sieradzu. Tegoroczna impreza  przyciągnęła aż 22 uczestniczki z 7 szkół. Reprezentowały one: Sieradz, Złoczew, Zgierz, Gorzów Śląski, Wieluń, Kluczbork i oczywiście Turek. Udział w konkursowych zmaganiach był dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej bardzo ważnym doświadczeniem na starcie do zawodowej kariery. O tym, że może stać się trampoliną do wymarzonego angażu świadczy przykład Estery Kozielskiej - zwyciężczyni konkursu sprzed dwóch lat, która trafiła do prestiżowego salonu w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Województwa w Badmintonie

W dniu 13 grudnia 2018 r. w oddalonej o 220 km od Turku Trzciance - odbył się finał Mistrzostw Województwa w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców. W obu kategoriach wystartowało łącznie 16 drużyn (8 drużyn żeńskich i 8 męskich). Dziewczęta podzielono na 2 grupy po 4 zespoły. W każdej grupie mecze odbywały się systemem "każdy z każdym”. Do dalszych rozgrywek awansowały po dwie drużyny z 2 grup. Niestety naszym zawodniczkom nie udało się przejść do następnego etapu. Po finale okazało się, że w naszej bardzo silnej grupie znalazły się zespoły, które stanęły na podium.

Czytaj więcej...

II miejsce w Wielkopolskim Konkursie na „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”

13 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie odbyła się VI edycja Wielkopolskiego Konkursu „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”. Jego celem jest kultywowanie świątecznych tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Wigilia w blasku świec”.

Czytaj więcej...

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznane

12.12.2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie  odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół okręgu konińskiego. Wyżej wymienione stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Czytaj więcej...

Komunikat

17.12.2018 r. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas 4 technikum z rodzicami. Poniżej zamieszczamy przydział sal.

Czytaj więcej...

Mecz Mikołajkowy „Uczniowie vs. Nauczyciele”

Z okazji mikołajek, uczniowie  i  nauczyciele  ZST postanowili podarować sobie bezcenny upominek -  niezapomniane emocje oraz endorfiny w ramach Meczu Mikołajkowego o Puchar Dyrektora ZST w Turku. Przy aplauzie zebranych rozegrano mecz piłki siatkowej „Uczniowie vs. Nauczyciele”. Puchar Dyrektora ZST trafił w ręce nauczycieli, którzy w obecności naszych uczniów oraz zaproszonych gości – przedszkolaków z Przedszkola Kubusia Puchatka w Turku z dumą odebrali trofeum.

Czytaj więcej...

Wideo: HIV to nie wyrok

W dniu 4 grudnia w Miejskim Domu Kultury, podczas obchodów Światowego Dnia AIDS, odbyło się oficjalne podsumowanie wielkopolskiego konkursu „Nie daj szansy AIDS” . Zadaniem konkursowym było nakręcenie filmu pod tytułem „Krótki film o HIV” .

Czytaj więcej...

Współpraca