Polish English German

AKTUALNOŚCI

Święto Edukacji Narodowej w ZST

Święto Edukacji Narodowej to dzień, w którym uczniowie mogą wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom towarzyszącym im w wędrówce po labiryntach wiedzy. Zgodnie z tradycją, uroczystość Dnia Nauczyciela odbyła się w auli im. W. Milewskiego. Zaproszeni goście, m.in. Starosta Mariusz Seńko, wyrazili swoje uznanie dla pracy pedagogów, życząc im jednocześnie wytrwałości i sukcesów zawodowych. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – pani Wioletta Adamiak podkreśliła, iż nauczanie młodzieży jest bardzo trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. Nie polega bowiem tylko na dzieleniu się wiedzą. Zawód nauczyciela wymaga także wrażliwości i otwarcia się na drugiego człowieka, jego potrzeby i możliwości.

Czytaj więcej...

Automatyczna linia przemysłowa trafi do ZST

Innowacje związane z automatyzacją procesów przemysłowych są dowodem na to, że konieczne jest przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą potrafili odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, a droga przemysłu 4.0 to dobry kierunek rozwoju zawodowego młodych mieszkańców naszego powiatu. Z uwagi na to Powiat Turecki dostosowuje bazę technologiczną do potrzeb współczesnego rynku pracy, w tym celu pozyskał środki na rozbudowę infrastruktury kształcenia zawodowego i zakupił dla Zespołu Szkół Technicznych w Turku automatyczną linię przemysłową odzwierciedlającą realne środowisko pracy z automatycznym regałem magazynowym wraz z wymaganym oprogramowaniem oraz wyposażeniem na potrzeby pracowni logistycznych i automatyzacji procesów produkcyjnych.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018

10 października 2018 r. odbyły się wybory uzupełniające do samorządu uczniowskiego w ZST. Zgłoszono 24 kandydatów, spośród których uczniowie wybierali swoich reprezentantów. Do głosowania przystąpili uczniowie z 26 klas. Wszyscy kandydaci zakwalifikowali się do rady samorządu. W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze spotkanie w nowym składzie. Wtedy to zostaną wyłonieni przewodniczący samorządu uczniowskiego, jego zastępca, sekretarz oraz skarbnik.

Mistrzostwa Powiatu w pływaniu drużynowym

4 października 2018 r. na krytej pływalni OSiR w Turku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w  pływaniu  dziewcząt i chłopców. Uczestnicy mistrzostw  rywalizowali  w pływaniu sztafetowym 6 x 50 stylem dowolnym oraz na dystansie 50 m w stylach: motylkowym, klasycznym, grzbietowym i dowolnym. Uczennice i uczniowie ZST wystartowali we wszystkich stylach oraz w sztafetach. Reprezentacja męska zajęła I miejsce, a drużyna żeńska II miejsce. Obydwie reprezentacje awansowały do finału wojewódzkiego. W zmaganiach indywidualnych zwyciężyli: Sebastian Rosiak w stylu motylkowym, Igor Strychalski w stylu klasycznym, Patryk Pawlak w stylu dowolnym.

Czytaj więcej...

Zbiórka na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt

Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski organizują zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Turku. Schronisko potrzebuje suchej i mokrej karmy dla zwierząt oraz koców, plastikowych misek na kocie kuwety (kwadratowych) i szczotek do szorowania misek. Karmę i inne produkty można przynosić do świetlicy szkolnej lub przekazać opiekunom SKW i SU w dniach od 5.10. do 12.10. 

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego już 10.10.2018!

Młodzież ZST na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Polagra Tech w Poznaniu

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz uczestniczyli 3 października 2018 r. w wycieczce do Poznania na Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra Tech. Polagra Tech to wydarzenie, które przyciąga  wyselekcjonowaną grupę profesjonalistów, m.in.: kadrę zarządzającą zakładami przetwórstwa żywności, specjalistów ds. produkcji, zaopatrzenia, technologów, specjalistów BHP, piekarzy i cukierników oraz przedstawicieli sieci handlowych.

Czytaj więcej...

Współpraca