AKTUALNOŚCI

Dyżury Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Turku

Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie  w związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną od 02.11.2020 roku uruchomione zostały dyżury telefoniczne psychologów i pedagogów. Do kontaktu zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli potrzebujących wsparcia. Telefony kontaktowe: 667-358-783, 695-490-748, 63 2785073

Czytaj więcej...

Pokażmy Agacie, że dobro wraca!

Chcemy Wam przedstawić Agatę. Nie znasz jej? Nic dziwnego... Prawdziwi bohaterowie nie chełpią się swoimi czynami. Kim jest Agata? Na co dzień jest ona zwykłą, skromną dziewczyną, uczącą się w technikum. Uczy się dobrze, ma mnóstwo znajomych, jest bardzo lubiana i ma plany na przyszłość. Do jej supermocy należą empatia i chęć pomocy Innym. Już od lat udziela się w wolontariacie i bezinteresownie niesie pomoc Innym ludziom będącym w ciężkich życiowych sytuacjach. Kosztuje ją to często dużo wysiłku i czasu, ale nigdy na to nie narzeka.

Czytaj więcej...

Komunikat

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuje, że od dnia 9 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 r. nauka w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku odbywać się będzie w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość przyjętych w szkole.


Rozporządzenie MEN z dnia 5 listopada 2020 r.

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuje, że od dnia 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r. nauka w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku odbywać się będzie w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość przyjętych w szkole.

Zgodnie z wytycznymi MEN z dnia 23.10.2020 r. słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego (KKZ) przechodzą na naukę zdalną, która będzie realizowana zgodnie z harmonogramem zajęć i planami zajęć umieszczanych na stronie szkoły.

W okresie od 24 października do 29 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku  świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

Dyrektor ZST w Turku
Wioletta Adamiak

Pomagamy!

Z radością informujemy, że kolejne osoby przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Fundacji Rak’n’Roll – „Wygraj życie!” realizowanej przy współpracy ZST Turek. Swoje długie włosy w szlachetnym celu oddały: Maja Kopczyńska oraz Klaudia Kostrzewa. Dziękujemy!

Zachęcamy do udziału w projekcie na rzecz pacjentów onkologicznych. Koordynatorem w ZST Turek jest p. Emilia Marucha (wizyta/ usługa strzyżenia możliwa po wcześniejszym umówieniu, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Kolejne stypendia dla uczniów ZST

W związku z podpisaną w 2015 roku umową o współpracy między ZST a firmą SUN GARDEN, w dniu 20 października po raz kolejny wręczone zostały stypendia przeznaczone dla uczniów wyróżniających się w nauce z klas mechatronicznych oraz automatyki przemysłowej. Tegoroczne stypendia (po 2000 złotych) trafiły do Kacpra Piąstki z klasy 2BM oraz Kacpra Pietrzaka z klasy 2hw. Wręczając  stypendystom okolicznościowe dyplomy – dyrektor firmy p. Witold Jarecki podkreślił, jak ważne dla rozwoju przedsiębiorstw jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów, które zapewnia nasza szkoła.

Czytaj więcej...

ErasmusDays 2020

Dni 15-17 października to obchodzone corocznie na całym świecie święto wielojęzyczności, multikulturowości, mobilności edukacyjnej i promowania europejskich wartości - ErasmusDays. Uczestnicy programu Erasmus+, realizatorzy projektów, absolwenci, organizacje i Narodowe Agencje organizują lokalne wydarzenia dla mieszkańców, mediów i decydentów, by informować o programie Erasmus+ oraz różnorodnych projektach, które on wspiera.

Czytaj więcej...

Code Week 2020 w ZST

W dobie postępującej cyfryzacji życia, umiejętności programowania nabierają coraz większego znaczenia, szczególnie w kontekście rynku pracy. 16 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach w ramach Code Week 2020.

Czytaj więcej...

Szkolne eliminacje do XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniu 15 października 2020 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się szkolne eliminacje do XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas o profilu gastronomicznym.

Czytaj więcej...

Współpraca