Polish English German

AKTUALNOŚCI

Rak’n’Roll – Wygraj życie!

Form i sposobów pomagania jest wiele. Poprzez akcję charytatywną "Daj Włos!" sukcesywnie działamy na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Z dumą informujemy, że kolejne osoby przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Fundacji Rak’n’Roll – „Wygraj życie!” realizowanej przy naszej współpracy. Swoje długie włosy w szlachetnym celu oddały: Anna Pacholska, Justyna Kaźmierczak, Justyna Tomaszewska, Zuzanna Gołdyn oraz Zosia Golczyńska. Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych

Jedną z najważniejszych uroczystości szkolnych - jest ślubowanie klas pierwszych. W piątek 25 września w Zespole Szkół Technicznych w Turku obyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Nowo przyjęci uczniowie  mogli poczuć się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. W celu zachowania środków bezpieczeństwa  w uroczystości wzięli udział tylko przedstawiciele klas pierwszych, którzy złożyli uroczystą przysięgę ślubowania przed panią dyrektor Wiolettą Adamiak, która  życzyła wszystkim bardzo dobrych wyników w nauce oraz szybkiego zaaklimatyzowania się. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna wykonana przez szkolny zespół Alteracja.  

Czytaj więcej...

#DzienSzpilek

25 września wystarczyły buty na wysokim obcasie i smartfon, by pomóc dzieciom chorym na raka. Za każde zdjęcie w szpilkach opublikowane na Instagramie lub Facebooku 25.09.2020 r., posiadające hashtag #DzienSzpilek oraz spełniające kryteria regulaminu, Moliera 2 przekaże 2 zł na rzez fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. ZST w Turku chętnie i z zaangażowaniem przyłączył się do projektu. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia!

Czytaj więcej...

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Turku 
w sprawie obowiązkowego zakrywania ust i nosa

Czytaj więcej...

Procedura w zakresie przeprowadzenia stacjonarnych spotkań
z rodzicami na terenie Zespołu Szkół Technicznych
im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku.

Dnia 24.09.2020 r. stacjonarne spotkania z rodzicami/opiekunami prawnymi odbywać się będzie na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Turku z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Czytaj więcej...

Dar krwi - darem serca

Pamiętając, że społeczność naszej szkoły to jedna rodzina - uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku stawili się licznie we wtorek 15 września, aby oddać krew koleżance i koledze, którzy przebywają na oddziale onkologicznym w Łodzi. Do akcji zorganizowanej przez HDK przy ZST zgłosiło się 106 osób, z których zakwalifikowało się 56 dawców. Chęć pomocy i podzielenia się darem życia - krwią zmobilizowała także uczniów, którzy po raz pierwszy chcieli  oddać krew. Niestety wstępne badania wykluczyły osoby niespełniające wymogów medycznych. Udało się zebrać ponad 25 litrów krwi.

Czytaj więcej...

Nowy system biblioteczny MOL NET+ w naszej bibliotece

Na początku września b. r. uruchomiony został w szkolnej bibliotece nowy system wypożyczania książek MOL NET+. Działanie jego polega na przeniesieniu danych , które dotychczas znajdowały się w szkolnym komputerze i dostępne były jedynie w sieci szkolnej w tzw. chmurę.

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Wolontariatu

W środę 16 września 2020 r. Szkolny Klub Wolontariatu organizuje zbiórkę środków na rzecz Hospicjum Dziecięcego "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Hospicjum opiekuje się ciężko chorymi dziećmi stacjonarnie i w ramach opieki wyręczającej. To wyjątkowe miejsce zapewnia podopiecznym wszystko, czego potrzebują, od leków, poprzez środki higieny, ubranka, wyżywienie. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów. Aby ośrodek mógł zapewniać wsparcie na dotychczasowym poziomie, potrzebuje pomocy. Otwórzmy nasze serca. Jest nas wielu, dając niewiele, możemy pomóc tym chorym i najmniejszym.

Czytaj więcej...

Już we wtorek specjalna akcja Honorowego Krwiodawstwa

W najbliższy wtorek 15.09.2020 r. specjalna akcja Honorowego Krwiodawstwa w ZST. Prosimy młodzież klas III i IV o udział. Akcja poboru krwi ma charakter specjalny. Oddajemy krew dla Agaty i Krzysztofa, uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Osoby te chorują na białaczkę, odbywają leczenie w szpitalu specjalistycznym im. M. Konopnickiej w Łodzi na Oddziale Onkologicznym. W przypadku takich chorób preparaty krwiopochodne ratują życie i zdrowie ludzi i nie mogą być zastąpione żadną sztuczną substancją.

Czytaj więcej...

Współpraca