Polish English German

AKTUALNOŚCI

Otwórzmy nasze serca

Uczniowie naszej szkoły są wrażliwi na sytuację osób potrzebujących i chętnie podejmują działania w ramach akcji charytatywnych. W dniach 21-22 lutego 2019 r. samorząd uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadzą zbiórkę środków dla Wiktora Bergandy, cierpiącego na klątwę Ondyny. Rodzice chłopca apelują o wsparcie finansowe przy zakupie stymulatora przepony. Więcej informacji o zbiórce można znaleźć pod adresem www.siepomaga.pl

Otwórzmy nasze serca. Dobro powraca.

Niezwykłe Walentynki w nowej pracowni ZST

Tegoroczne Walentynki były dla uczniów uczących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz - wyjątkowe. Adepci sztuki kulinarnej mogli się bowiem wykazać swoimi umiejętnościami przed szefem kuchni Hotelu Uniejów oraz pochwalić nową pracownią obsługi klienta. Nowoczesna pracownia w ZST wpisuje się w coraz wyższe standardy usług gastronomicznych na rynku lokalnym oraz potrzebę nowoczesnego kształcenia w zawodach gastronomicznych. Wyposażona jest w niezbędny sprzęt umożliwiający uczniom sporządzanie potraw i napojów , a także zastawę i bieliznę stołową.

Czytaj więcej...

Eleganckie, stylowe i uniwersalne koki hiszpańskie

13 lutego 2019 roku odbył się konkurs fryzjerski pod hasłem „Fryzura w rytmie flamenco”. Stanowił on jednocześnie eliminacje do V Międzyszkolnego  Konkursu Fryzjerskiego „Złote nożyczki”, który odbędzie się w Koninie.

Czytaj więcej...

Akademickie Targi Edukacyjne w ZST

W dniu 13 lutego 2019 r. w sali sportowej przy ZST w Turku, już po raz szósty, odbyły się Akademickie Targi Edukacyjne. W tym roku 14 podmiotów przedstawiło swoje oferty edukacyjne dla uczniów kończących szkoły ponadgimnazjalne w naszym powiecie. Niezwykle różnorodna i interesująca prezentacja możliwości dalszego kształcenia pozwoliła uczniom klas trzecich i czwartych poznać kierunki studiów oraz same uczelnie.

Czytaj więcej...

„Młodzież zapobiega pożarom”

W sobotę 09.02.2018 r. o godz.12.00 w „Domu Strażaka” w Turku odbyło się uroczyste podsumowanie miejskiego Konkursu Plastycznego p.h. „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem etapu miejskiego konkursu był Zarząd Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku, a patronat honorowy objął Burmistrz miasta Turku. Tematem prac były: udział strażaków w likwidacji pożarów, udział strażaków w akcjach ratownictwa drogowego i wodnego, wykonywanie zadań związanych z ratownictwem ekologicznym i medycznym, zwalczanie klęsk żywiołowych i zagrożeń ekologicznych, udział w zawodach sportowo-pożarniczych oraz historia pożarnictwa. 

Czytaj więcej...

Kolejni uczestnicy kursu spawalniczego uzyskali certyfikaty

W dniu 6 lutego br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się egzamin z zakresu spawania elektrycznego metodą MAG (135) dla grupy V i  VI uczestników szkolenia „Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno - gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego”, realizowanego w  ramach Projektu 8.3.1 WRPO. Szkolenie,  zarówno w części teoretycznej,  jak i  praktycznej,  zostało przeprowadzone  w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku -  wg wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

Czytaj więcej...

XXIII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Racjonalne żywienie jest jednym z czynników mających wpływ na stan zdrowia społeczeństwa. Wszystkie organizacje międzynarodowe i władze poszczególnych krajów podejmują więc różne działania zmierzające do zwiększenia wiedzy o racjonalnym żywieniu, zwłaszcza jeśli chodzi o młode pokolenie.

Czytaj więcej...

Bal nad bale…

Ten niezwykły sobotni wieczór 2 lutego 2019 roku na wiele lat pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów. Parafrazą słów piosenki Agnieszki Osieckiej- ,,Niech żyje bal, bo studniówka to bal jest nad bale”- powitali przybyłych gości uczniowie: Marlena Sylwestrzak, Alicja Żołądkiewicz oraz Mateusz Antoniak. Ta pełna wrażeń uroczystość odbyła się tradycyjnie w Zajeździe Staropolskim w Olszówce. Uświetnili ją swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych: Poseł na Sejm RP – Ryszard Bartosik, Starosta Powiatu  Tureckiego- Dariusz Kałużny oraz Burmistrz Miasta Turku- Romuald Antosik.

Czytaj więcej...

Pomagamy...

ZST od ponad dwóch lat aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Fundacji Rak‘n’Roll - „Daj włos!” W tym czasie przesłaliśmy włosy od ponad 20 klientek! „Daj włos” to projekt i jednocześnie apel skierowany do wszystkich, którzy zmieniając fryzurę, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem. W dniu dzisiejszym, Światowym Dniu Walki z Rakiem, chcemy podziękować pani Magdalenie Maćkowskiej, która w ostatnim czasie przyłączyła się do akcji. W pracowni fryzjerskiej ZST oddała swoje długie włosy na szczytny cel poddając się stylizacji dokonanej przez adeptów fryzjerstwa pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych, pani Mileny Przybylskiej.

Czytaj więcej...

Współpraca