Polish English German

Warsztaty decoupage - kreatywne sposoby tworzenia pięknych przedmiotów

Metoda decoupage jest znana i popularna już od kilku lat. Wiele osób chętnie podejmuje się zdobienia tą metodą różnych przedmiotów użytkowych, a także elementów dekoracyjnych i upominków, nierzadko dając im drugie życie. Nic w tym dziwnego, bowiem wszystko, co wykonane jest tą metodą, wydaje się być niezwykłe, niepowtarzalne i absolutnie piękne. 

We wtorek 19 marca 2019 roku uczniowie klasy 4TG, 4FO  i  3TF  uczestniczyli w warsztatach decoupage. Technika wykorzystana podczas zajęć zwana też jest metodą serwetkową. Polega ona na zdobieniu przedmiotów, np.: mebli, skrzynek, kasetek, doniczek poprzez wydzieranie elementów papierowych  i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Efekt końcowy był fantastyczny, jednak praca wymagała staranności, dokładności, ostrożności i wytrwałości. Satysfakcja, uśmiech na twarzach i zadowolenie uczestników warsztatów były najlepszym dowodem na to, że warto takie zajęcia organizować. Zajęcia plastyczne rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię, poczucie estetyki i, co najważniejsze, odrywają od magicznych ekranów wszelkich urządzeń elektronicznych. Uczniowie nie tylko zapoznali się z techniką decoupage, ale także uczyli się współpracy w dużym zespole. Warsztaty stały się źródłem pomysłów na kolejne ozdoby czy interesujące realizacje, ale pokazały również inny sposób postrzegania tego, co nas otacza. Warto więc ćwiczyć tę technikę, wykorzystywać jej możliwości i wykonywać wspaniałe przedmioty, które zachwycą każdego.

Zajęcia te stały się też inspiracją do zorganizowania konkursu pod hasłem "Recykling jest opłacalny - czas na decoupage".

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki: Magdalena Gonczarewicz i Małgorzata Szymańska.

 

Współpraca