Polish English German

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet

Jednym z punktów programu tegorocznych obchodów święta w ZST w Turku były warsztaty kosmetyczne. Tego dnia, przekraczając  progi szkolnej pracowni chemicznej, przenosiliśmy się wprost do manufaktury naturalnych kosmetyków. Wydawać by się mogło, że własnoręczne wykonanie kosmetyku do pielęgnacji ciała musi być trudne i pracochłonne. Nic bardziej mylnego! Przekonały się o tym nie tylko uczennice oraz pracujące w murach ZST kobiety, ale także zaproszeni goście – słuchaczki Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz gimnazjaliści.

Uczennice naszej szkoły, pod czujnym okiem pani Małgorzaty Szymańskiej, pokazały w jaki sposób – wykorzystując naturalne składniki – samodzielnie przygotować balsam do ust, masło do ciała, musujące serduszko do kąpieli, czy peeling do ciała. Spotkanie było okazją do tego, by dowiedzieć się, jak wygląda proces powstawania kosmetyków - począwszy od tworzenia ścisłej receptury aż do zapakowania ich w ozdobne pudełeczka i słoiczki. Każda z uczestniczek warsztatów mogła samodzielnie stworzyć własny kosmetyk z wykorzystaniem najwyższej jakości składników: masła shea, olejku makadamia, czy miodu z pasieki.

Udział w warsztatach dostarczył ich uczestnikom tyleż zabawy, co i wiedzy na temat naturalnych sposobów pielęgnacji ciała. Panie miały niepowtarzalną okazję poznać sekrety naturalnych źródeł piękna, poznały sposoby tworzenia kosmetyków dostosowanych do własnych potrzeb i preferencji. Dowiedziały się, w jaki sposób ze zwyczajnych z pozoru składników można wyczarować prawdziwe luksusowe produkty.

Magia tworzenia, eksperymentowania, testowania udzieliła się wszystkim gościom, tłumnie przewijającym się przez pracownię. Cudowne balsamy do ust, balsamy do ciała, mydła glicerynowe, czy różnego rodzaju peelingi do ciała pozwoliły zakochać się w naturalnej pielęgnacji. Uczestniczące w  warsztatach panie obdarowane zostały musującymi serduszkami do kąpieli, by w zaciszu własnej łazienki rozkoszować się domowym spa.

Warsztaty kosmetyczne  nie były jedyną atrakcją czekającą na gości. Można było także uczestniczyć w procesie produkcji czekoladek.

Bakalie zatopione w czekoladzie o niezwykłym smaku i aksamitnej konsystencji cieszyły podniebienia pań. Przygotowana na miejscu czekolada trafiła także do balsamu do ciała.

Warsztaty zorganizowała oraz czuwała nad ich przebiegiem pani Małgorzata Szymańska – nauczycielka chemii.

Dziękujemy uczennicom klasy 3 TF:  Paulinie Zabłockiej, Julii Kaczmarkiewicz, Zuzannie Muszyńskiej, Kindze Jasiak, Patrycji Biniaszczyk oraz Ewelinie Rybickiej z klasy 4 FO za pomoc w realizacji projektu, a także uczniowi klasy 4 TG Robertowi Wielgockiemu za oprawę graficzną.

Współpraca