Polish English German

ALTERACJA trzykrotnie nagrodzona!

21 lutego 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku odbył się XI  Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikrofon, scena i Ty”, w którym corocznie, z powodzeniem,  bierze udział uzdolniona młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Turku. W kategorii szkół średnich, w której zaprezentowało się 14 podmiotów wykonawczych, zdobyliśmy aż 3 trofea.

II nagrodę jury przyznało zespołowi Alteracja w składzie: Jakub Białas (2 TM), Jakub Gajewski (1 TI), Oskar Jasiak (3 fs) i Adrian Przybył (2 TT). Chłopcy, wykonując utwór „Początek”, rewelacyjnie zapoczątkowali występy w kategorii szkół średnich. Zdobyli nie tylko uznanie jury, ale i rzeszę fanek.

III nagrodę otrzymała - powtarzając tym samym  sukces z 2017 r. - nasza tegoroczna maturzystka od lat angażująca  się w życie artystyczne szkoły -  Alicja  Żołądkiewicz.  Alicja, wykonując utwór „Skrzydła” (Zouzy), nie tylko zaprezentowała moc swojego głosu, ale i  odsłoniła swój rockowy pazur.  Jury, które przesłuchało w tym dniu prawie 60 wykonawców, doceniło zastrzyk energii płynący ze sceny od Alicji.

Kolejną nagrodę, w postaci wyróżnienia, zdobyła uczennica klasy 1 TT – Natalia Górska, wraz   z akompaniującym jej na pianinie Jakubem Gajewskim (1 TI). Natalia wykonała nostalgiczny utwór z najnowszej płyty Varius Manx pt. „Mgła nad Warszawą” i skradła serca jurorów swoją delikatną i wyjątkową barwą głosu.

Członkowie zespołu Alteracja rozwijają swój talent w Art Technica Studio w ZST. Warunki, które oferuje szkoła, mają ogromny wpływ na efekty pracy artystycznej  z uzdolnioną młodzieżą i stanowią znaczącą motywację do angażowania się  uczniów w imprezy zarówno konkursowe, jak i okolicznościowe. Opiekunem artystycznym,  przygotowującym grupę do występów,  jest p. Joanna Tomaszewska.

 

Współpraca