Polish English German

Jarmark Bożonarodzeniowy i nie tylko…

W grudniu grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do wrocławskiego ogrodu zoologicznego, połączonej z wizytą na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Największą atrakcją okazało się Afrykarium -  najokazalszy  pawilon na terenie wrocławskiego zoo. Miejsce to od niemal trzech lat jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Polski wg danych Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to pierwsze w Polsce i jedyne na świecie oceanarium prezentujące faunę jednego kontynentu.

W ramach działań edukacyjnych, uczniowie uczestniczyli w warsztatach terenowych prowadzonych w języku angielskim. Obejmowały one spacer z przewodnikiem tropem różnorodnych gatunków małp. Była to doskonała okazja do poznania życia i zwyczajów wielu gatunków małp oraz  doskonalenia umiejętności językowych w zakresie komunikacji.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych. Spacerując po świątecznie udekorowanym rynku wśród pachnących lasem choinek, można było znaleźć nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Pośród smaków i aromatów znaleźliśmy alzackie podpłomyki flammkuchen, francuskie salami, hiszpańskie churros, indyjskie samosy, turecką baklavę, portugalskie desery a także bajkowe wrocławskie kamieniczki w postaci pierników.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Robak-Pabiańska, Agata Buchali i Agata Nowakowska-Siepka.

Współpraca