Polish English German

XII Akademicki Turniej TransEdu

11 grudnia 2018 r. uczniowie technikum logistycznego Zespołu Szkół Technicznych w Turku wzięli udział w ogólnopolskim Turnieju TransEdu pod hasłem: „Obudź w sobie ducha (g)rywalizacji i powalcz o cenne nagrody”. Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszej części zadaniem uczestników była realizacja procesu transportowego dla taboru składającego się z 5 pojazdów.  Uczestnicy musieli zrealizować minimum 20 zleceń w przeciągu 45 minut. Celem pierwszego etapu było sprawdzenie umiejętności wyboru najkrótszej trasy oraz negocjowania najwyższej stawki za km. Drugi etap składał się z testu wiedzy z zakresu branży TSL oraz geografii.

Uczniowie wybierali język obcy, w którym zostały sformułowane pytania testowe.  Dzięki współpracy z Akademią TransEdu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przekonania się, jak wygląda dzień pracy spedytora i z iloma wyzwaniami wiąże się jego praca. 

W turnieju uczestniczyły następujące klasy : 3 TS, 3 TL, 2L H, 2 TL, 1 LH.

Wszyscy uczestnicy turnieju bardzo dobrze poradzili sobie w roli spedytora. Zwycięstwo osiągnęła klasa 3 TL. Pierwsze miejsce w części praktycznej zajęły: Natalia  Rostek i Lena Rostek, natomiast w części praktycznej - Aleksandra Figurska i  Wiktoria Klimek. 

Podczas trwania konkursu opiekę nad uczniami sprawowali: Milena Grzelak, Monika Kukulska, Marcin Kaniecki.

 

Współpraca