Polish English German

Mistrzostwa Województwa w Badmintonie

W dniu 13 grudnia 2018 r. w oddalonej o 220 km od Turku Trzciance - odbył się finał Mistrzostw Województwa w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców. W obu kategoriach wystartowało łącznie 16 drużyn (8 drużyn żeńskich i 8 męskich). Dziewczęta podzielono na 2 grupy po 4 zespoły. W każdej grupie mecze odbywały się systemem "każdy z każdym”. Do dalszych rozgrywek awansowały po dwie drużyny z 2 grup. Niestety naszym zawodniczkom nie udało się przejść do następnego etapu. Po finale okazało się, że w naszej bardzo silnej grupie znalazły się zespoły, które stanęły na podium.

Dla uczennic z Zespołu Szkół Technicznych  już sam udział w zawodach  na szczeblu wojewódzkim w tej dyscyplinie był dużym osiągnięciem. Po raz pierwszy stanęliśmy do rywalizacji z zawodniczkami, które obecnie grają w różnych klubach i wchodzą w skład kadry Polski w tej dyscyplinie.

Naszą szkołę reprezentowały:
- Anna Kawczyńska (4FO),
- Paulina Gapsa - (1TT),
-  Agata Pacholczyk 1TL).

Opiekunem była Urszula Mokrowiecka - nauczyciel wychowania fizycznego w ZST.

Współpraca