Polish English German

II miejsce w Wielkopolskim Konkursie na „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”

13 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie odbyła się VI edycja Wielkopolskiego Konkursu „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”. Jego celem jest kultywowanie świątecznych tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Wigilia w blasku świec”.

Zespół Szkół Technicznych w Turku reprezentowały uczennice kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych:
- Anna Misiak z klasy 1 FZ (I zespół),
- Gabriela Kalinowska i Nikola Walczak z klasy 1 FZ (II zespół ).

Uczestnicy przedsięwzięcia przygotowali nakrycie stołu dla 4 osób do zaproponowanego menu na rodzinną kolację wigilijną. Stół  udekorowany przez uczennicę naszej szkoły - Annę Misiak zajął II miejsce.

Jury oceniało prawidłowy dobór bielizny i zastawy stołowej do przygotowanego menu, ułożenie zastawy stołowej zgodnie z przyjętymi zasadami, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością, pomysłowość własnoręcznie wykonanej dekoracji oraz elegancję i estetykę stołu.

Uczennice do konkursu przygotowały panie Wiesława Woźnicka i Karolina Łajdecka.

 

Współpraca