Polish English German

Wideo: HIV to nie wyrok

W dniu 4 grudnia w Miejskim Domu Kultury, podczas obchodów Światowego Dnia AIDS, odbyło się oficjalne podsumowanie wielkopolskiego konkursu „Nie daj szansy AIDS” . Zadaniem konkursowym było nakręcenie filmu pod tytułem „Krótki film o HIV” .

Uczestnicy Koła Naukowego przy Zespole Szkół Technicznych: Iga Kaszyńska, Aleksandra Gorzowska i Jakub Hombek,  nakręcili film pod tytułem „HIV to nie wyrok”. W nagraniu pomagali także statyści-  uczniowie ZST. Film nakręcono  na terenie szkoły, dźwięk zmontowano w szkolnym studiu nagrań . Praca zdobyła drugie miejsce w konkursie. Autorzy odebrali nagrody i gratulacje z rąk dyrektora Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej pana Alfreda Rajczyka oraz dyrektor MDK w Turku -pani Bożeny Cesarz.

Podczas uroczystej gali światowych obchodów  Dnia Walki z AIDS można było wysłuchać wykładu pana Pawła Malcherczyka - certyfikowanego instruktora terapii uzależnień z MONARU. Prelegent wiele razy odnosił się do zaprezentowanego przez naszych uczniów filmu, chwaląc odpowiednie ukazanie problemu zakażonych wirusem.

Koordynatorem akcji na terenie ZST były panie: Julita Leman i Monika Kukulska.

 

Współpraca