Polish English German

Warsztaty kosmetyczne

W listopadzie i grudniu odbyła się kolejna edycja warsztatów kosmetycznych, w których uczestniczyli uczniowie klas: 1FZ, 1ks, 1f, 4FO. Celem zajęć było przygotowanie produktu kosmetycznego wg wyszukanych receptur lub stworzenie własnego, inspirowanego fachową literaturą. Do przygotowania kosmetyków użyto wyłącznie składników naturalnych.

Była to już kolejna edycja projektu, a przygotowane preparaty miały coraz bardziej wyszukany skład. Świadczy to, o coraz większych umiejętnościach i wiedzy uczestników. Młodzież udowodniła , że dobry kosmetyk można zrobić w ciągu 5 minut z surowców, które znajdują się w kuchni, sklepie kosmetycznym i aptece.

Tegorocznymi ulubionymi surowcami naturalnymi były: oleje zimnotłoczone, olej jojoba, olej migdałowy, masło shea, wody z róży i lawendy. Tradycyjnie uczestnicy przygotowali w ramach warsztatów mydełka do kąpieli.

Warsztaty prowadziła Małgorzata Szymańska.

Współpraca