Polish English German

Artyści są wśród nas…

W dniu 29 listopada 2018 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego w Turku już po raz dziewiąty zostały wręczone nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego ,,Co mi w duszy gra…”. Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie artystycznej wrażliwości oraz pasji uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konkursowe zmagania obejmują trzy niezależne kategorie: literaturę, plastykę oraz fotografię. Okazuje się, że coraz więcej osób pragnie wyrażać swoje emocje właśnie za pomocą sztuki. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę uczestników ( ponad 100 osób) z różnych szkół.

Stało się już tradycją, że młodzież naszej szkoły, mimo zainteresowań technicznych, bardzo chętnie bierze udział w konkursie i zdobywa nagrody we wszystkich kategoriach.

W tym roku laury zdobyli:
- w kategorii plastyka - I nagroda dla Dżesiki Biegańskiej (opiekun - p. Monika Stasiak),
  wyróżnienia dla Adrianny Tomczak (opiekun - p. Agnieszka Andrzejak) oraz Weroniki Bzdak (opiekun - p. Renata Kowarsz- Mrukowska),
- w kategorii fotografia - III nagroda dla Wiktorii Nowak (opiekun - p. Agnieszka Andrzejak) oraz wyróżnienie dla Agaty Kwiatkowskiej (opiekun- p. A. Andrzejak).

 

Współpraca