Polish English German

Olimpiada z ZUS

Jaka będzie moja przyszła emerytura? Na jakie świadczenia mogę liczyć przystępując do ubezpieczeń społecznych? Jakie składki opłaca przedsiębiorca? Te i inne pytania nie stanowią dla nich problemu. Mowa oczywiście o uczestnikach Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

27 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się Olimpiada organizowana we współpracy z ZUS. Uczniowie naszej szkoły uczestniczący wcześniej w „Lekcjach z ZUS” przystąpili do pierwszego (szkolnego) etapu konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Finał Olimpiady odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. w Centrali ZUS w Warszawie. Na laureatów czekają indeksy na uczelnie i nagrody rzeczowe. Do tegorocznej edycji zmagań nauczyciele zgłosili ponad 33 tysiące uczniów z blisko tysiąca szkół. Najlepszych uczniów z województw, którzy spotkają się w drugim etapie, poznamy do 25 stycznia. W tym roku realizację projektu „Lekcje z ZUS” wspiera nas Ośrodek Rozwoju Edukacji, który dba o doskonalenie nauczycieli. Cieszy nas również fakt, że nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych została poszerzona o dodatkowe treści z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki temu młodzież będzie lepiej przygotowana do udziału w konkursie na jego dalszych etapach, a zagadnienia z zakresu ubezpieczeń nie będą dla nich obce.

 

Współpraca