Polish English German

V edycja Powiatowego Konkursu Stolarskiego rozstrzygnięta

W dniu 26 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się już piąta  edycja Powiatowego Konkursu Stolarskiego „Stolarz po niemiecku i po angielsku”,  w którym udział wzięli uczniowie uczący się w zawodzie stolarz z następujących szkół branżowych: Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Środowiskowego Hufca Pracy oraz naszej szkoły.

Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu stołka. Nagrodzony egzemplarz zostanie przekazany na szkolną akcję charytatywną „Stroik od serca”, której celem jest  zebranie pieniędzy na zakup paczek dla mniej zamożnych uczniów z ZST. Podobnie jak w poprzednich edycjach, organizatorzy stworzyli uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w zawodzie stolarz . Bardzo istotne było  także  nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między szkołami, uczniami i nauczycielami. Uczestnicy z klas trzecich mogli sprawdzić swoje umiejętności przed czekającym ich egzaminem zawodowym.

Adepci stolarstwa, mając do dyspozycji surowe, sosnowe elementy stolika, rysunek techniczny i instrukcje w języku polskim oraz angielskim, musieli wykonać stołek. Powierzone  zadania  realizowali w grupach dwuosobowych, a po zakończeniu prezentowali swoją pracę w języku polskim   i w wybranym języku obcym.

Sponsorami tegorocznej edycji byli: Zakład Stolarski Jana i Mariana Millerów Stoltur, Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Technicznych w Turku.

Atmosfera rywalizacji udzieliła się wszystkim uczestnikom, którzy dali z siebie wszystko.

Wyniki V edycji wyglądają następująco:

 I miejsce -  Dawid Pakuła i Adrian Przybylak - ZST Turek,

II miejsce - Mikołaj Woźniak i Krystian Borowiak - ZST Turek oraz Dawid Osiborski i Dominik Zagozda z ZPEW Turek,

III miejsce - Hubert Płóciennik i Damian Wieczorek - ZST Turek.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Aldona Russek-Marczak, Zofia Gruszczyńska, Marek Sęk, Grzegorz Grzelak oraz Agata Buchali. Nadzór nad uczniami ze ŚHP sprawowały  Ewa Jakubowska i Elżbieta Szczap, natomiast nad uczniami z ZPEW - Magdalena Mizerkiewicz.

 

 

 

Współpraca